HENSFORT kończy 2022 rok z rekordowymi przychodami

Rekordowe wyniki przychodowe zanotował w 2022 roku  przemyski Hensfort, największy odbiorca systemów okiennych Deceuninck’a w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak właśnie poinformowano, sprzedaż na najważniejszych rynkach europejskich wzrosła tu o 55% proc.

Producent z Przemyśla, firma o 25-letnim doświadczeniu, zamyka kończący się rok ponad 30% wzrostem przychodów. Mijający rok stał pod znakiem  rekordowej sprzedaży eksportowej. Bardzo dobre wyniki producent osiągnął we Włoszech (+120 proc.), Niemczech (+40 proc.) i Czechach (+25 proc.). 

 

 

 

 

Konsekwentny rozwój naszego portfolio produktowego, wprowadzanie nowych systemów, inwestycje w hale produkcyjne oraz zaplecze badawczo-rozwojowe, przekładają się na wypracowywaną sprzedaż, która na w 2022 roku wzrosła o ponad 30%. Oczekujemy, że w najbliższych miesiącach utrzymamy pozytywny trend wzrostowy – informuje Andrzej Mazur Dyrektor Handlowy HENSFORT Sp. z.o.o.     

       

 

 

 

 

 

Poza sprawdzonymi rynkami, HENSFORT mocno zainwestował w obecność na nowych rynkach. W tym roku produkty trafiały do USA, gdzie po raz pierwszy zadebiutował na tamtejszym rynku system HENSFORT Elegant, który zamontowano w New Jersey. Kolejnym z niezwykle ciekawych rynków jest Wielka Brytania i projekt rewitalizacji zabytkowego centrum miejscowości Huddersfield i ekskluzywnego domu dla studentów w Boltonie. Firma po kompleksowych testach otrzymała również certyfikat PAS24, dotyczący podwyższonych wymogów bezpieczeństwa dla drzwi i okien w Wielkiej Brytanii, otwierając tym samym zupełnie nowe możliwości inwestycyjne.

 

Kryzys związany z koronawirusem, a następnie wybuch wojny na Ukrainie wymagały od nas nadzwyczajnego zaangażowania analitycznego i zwinności operacyjnej. Dlatego też opieramy się już nie tylko na krajach, w których budujemy pozycję od lat, ale również umacniamy się w nowych regionach, których perspektywy inwestycyjne na kolejne lata wydają się być niezwykle interesujące - tłumaczy Mazur

 

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu