Jak przygotować okna na jesień.

Jesień. Trzecia z pór roku, która zachwyca nam swoim złotem, by za chwilę przekształcić się  w długie szare noce. Vivaldi w swoich czterech porach roku określał ją jako okres, gdy powietrze hartowane jest przyjemnością. Niestety od listopada zaczyna się okres, w którym powietrze coraz częściej zanieczyszczane jest przez smog a zewnętrzna, ciemna aura nie pozwala na długie spacery zmuszając do pozostania w domu. Warto więc pomyśleć nad tym by panowała w nim ciepła i przytulna atmosfera. Jak to zrobić? Oto nasze jesienne rady:

 

 

Jesienna chandra nie musi dotyczyć twojego domu. W nim możesz stworzyć kontrast dla ciemnych dni i ubarwiać i dekorować według własnego uznania. Aromatyczne i tworzące klimat świece postawione na parapetach sprawiają, że dom wypełniony jest ciepłem i przytulną atmosferą. Możesz je umieścić w szklanych pojemnikach lub użyć tacy dekoracyjnej, na której postawisz nie tylko świece, ale również jesienne warzywa czy owoce.  Okna można również urozmaicić poprzez powieszenie na nich wrzosów lub suchych kwiatów.  Dzięki nim wspomnisz to co było piękne w lecie i z nadzieją będziesz oczekiwać, by rozkwitły ponownie. A może stworzyć cały wieniec z owoców jarzębiny? Owszem wymaga to czasu, ale jesień jest długa. Wszystko przed Tobą!

Przygotuj okna na jesień

Zanim zaczniemy dekorować dom, na samym początku musimy zadbać o sprawy związane ze stanem technicznym naszych okien. Po pierwsze, wskazane jest  dokładne ich umycie. Jesienią wpadnie do nich niewiele słońca, ale gdy już się pojawi to musimy je w pełni wykorzystać.  Nie pozwól więc, by odbijało się od nieczystości i zabrudzeń. Po drugie i być może najważniejsze – dobrze wyreguluj i uszczelnij okna. Są one bowiem gwarantem rodzinnego ciepła i każda wada techniczna negatywnie wpływa na komfort użytkowników. Sprawdź lub skonsultuj się z fachowcami w celu odpowiedniej regulacji, uszczelnienia i sprawdzenia stanu technicznego okien. Pamiętaj, że energooszczędne okna to niższe rachunki za ogrzewanie. Nie pozwól żeby wzrastały z powodu wady technicznej. 

Skontaktuj się z działem serwisu HENSFORT.

W przypadku pytań lub chęci zamówienia serwisu prosimy o kontakt mailowy na serwis@hensfort.com lub pod numer telefoniczny (+48) 725 830 100

 

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu