Stolarka aluminiowa przyszłością domów jednorodzinnych?

Nowoczesne budownictwo kreowane jest przez architektów stale poszukujących nowych trendów oraz inspiracji. Obecnie domy pasywne, z dużymi przeszkleniami i w jednolitych kolorach stały się popularnym wyborem wśród inwestorów, a jednym z głównych ich elementów jest coraz częściej estetyczna i energooszczędna stolarka aluminiowa.

 

Aluminium - przyszłość domów?

 

Dotychczas aluminium spotykaliśmy w budynkach użyteczności publicznej, hotelach, bankach czy biurowcach o dużych przeszkleniach. Z czasem producenci stolarki widząc zapotrzebowanie na rynku rozszerzyli gamę aluminiowych produktów o okna i drzwi przeznaczone do domów. Dzisiejsze systemy aluminiowe cechuje lekkość, wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Prywatne domy inwestorów z zamontowaną stolarką aluminiową są ciepłe, estetyczne, bezpieczne i przede wszystkim posiadają indywidualny charakter, ze względu na możliwość tworzenia okien na wymiar i w najróżniejszych kształtach.

 

Okna aluminiowe zyskują coraz większą popularność w domach jednorodzinnych przede wszystkim ze względu na korzystne wartości współczynnika przenikania ciepła, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji. Dodatkowym ich atutem jest łatwość utrzymania. Bieżąca konserwacja nie wymaga stosowania praktycznie żadnych preparatów specjalistycznych i sprowadza się do czyszczenia profili za pomocą wody i łagodnego detergentu oraz ewentualnego zabezpieczania elementów ruchomych. Co więcej, aluminium odznacza się wyjątkową podatnością na formowanie, dzięki czemu bez trudu możemy uzyskać bardziej wymyślne kształty stolarki budowlanej. To, wraz z podatnością na barwienie sprawia, że sprawdza się nie tylko w bryłach futurystycznych, ale również w architekturze tradycyjnej, a nawet zabytkowej. Na fakt ten zwracają coraz częściej uwagę architekci m.in Daniel Cieślik, rozmówca w projekcie "Przychodzi inwestor do architekta" 

 

 

Bezpieczeństwo - wewnątrz i na zewnątrz. 

 

Okna aluminiowe pozwalają nam stworzyć reprezentacyjny salon z przeszkloną przestrzenią okien, smukłymi i trwałymi drzwiami balkonowymi oraz pięknym widokiem ogrodu zimowego z aluminiową konstrukcją. Nowoczesne elementy aluminiowych okien i drzwi posiadają pakiet zabezpieczeń antywłamaniowych zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa, a sam materiał jest dużo bardziej odporny na pożary czy silne wiatry niż np. okna drewniane.

 

 

Dowiedz się, gdzie możesz zakupić energooszczędne aluminiowe okna i drzwi. 

 

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu