Rolety – domowe ciepło i bezpieczeństwo

Późna jesień i śnieżna zima to okresy, podczas których wielu z nas marzy o wieczorach wypełnionych ciepłem domowym. Gdy na zewnątrz panuje chłód i szarość, dom ma być wypełniony ciepłem lamp, zapachem jesiennej herbaty i przede wszystkim komfortową temperaturą. Zapewnia ją ogrzewanie, energooszczędna stolarka, ale jednym ze skutecznych, choć mniej znanych, sposobów na utrzymanie ciepła w domu są rolety! 

Dotychczas w wielu domostwach rolety służyły jako ochrona przed intensywnymi letnimi promieniami słonecznymi oraz gorącem przedostającym się do wewnątrz. Zimą zalety rolet możemy wykorzystać w drugą stronę i tym razem zatrzymać tak potrzebne ciepło w środku, a dodatkowo ochronić naszą stolarkę od negatywnych skutków wywoływanych przez minusowe warunki atmosferyczne. Odpowiednio zamontowana roleta zewnętrzna jest w stanie zatrzymać nawet do kilkunastu procent ciepła, tworząc idealny wzorzec nowoczesnego domu pasywnego i realnie wpływającego na domowy budżet i oszczędności. 

ROLETY – ZIMOWY STRAŻNIK

Roleta zewnętrza stanowi również ochronę dla naszej energooszczędnej stolarki. Silnie padający deszcz, mróz, wilgotny śnieg mogą dać się we znaki, zwłaszcza przy długich zimach, dlatego solidnie skonstruowana roleta pełni funkcję strażnika domowego ciepła, bezpieczeństwa i prywatności. Wszak oglądając, jak co roku, film Kevin sam w domu możemy zauważyć jak wielu problemów uniknąłby dom rodziny Kevina gdyby zamontowane byłyby w nim rolety. 

Dowiedz się więcej o zaletach rolet i skonsultuj się z wykwalifikowanymi konsultantami, którzy pomogą w doborze odpowiedniej rolety dla twojego domu.

 

W tekście i nagłówku wykorzystano zdjęcia ze zbiorów firmy Aluprof.  

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu