Rekordowe wyniki sprzedaży HENSFORT na strategicznych rynkach eksportowych.

Początek 2022 roku stanął pod znakiem pandemii koronawirusa oraz rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pomimo tego pierwszy kwartał 2022 przemyski producent firma HENSFORT może uznać za rekordowy, jeśli chodzi o sprzedaż swych produktów na strategicznych rynkach europejskich. Firma odnotowała 40% wzrost względem ubiegłego roku, bijąc tym samym swój rekord sprzedaży.

Ciągłość i strategia.

Produkty HENSFORT są już dostępne w 12 krajach w Europie i Ameryce Północnej.  Firma od 20 lat produkuje okna, drzwi i fasady w swojej fabryce w Przemyślu. Skutecznie realizowana strategia sprzedaży stale podnosi pozycję HENSFORT na każdym z rynków, a szczególnie w Niemczech, Włoszech, Francji, Czechach i Stanach Zjednoczonych.

Rok 2021 i początek 2022 to znaczne zwiększanie sprzedaży na rynkach zagranicznych. Opieramy się już nie tylko na krajach, w których budujemy pozycję od lat, ale również umacniamy się w nowych regionach, których perspektywy inwestycyjne na kolejne lata wydają się być niezwykle interesujące. Naszą siłę widzę przede wszystkim w zaufaniu jakie na przestrzeni lat zdobyliśmy u naszych klientów jak również w bogatej ofercie, w której główną rolę stanowią innowacyjne i jakościowe produkty – mówi Andrzej Mazur, Dyrektor Handlowy w HENSFORT.

Jednym z rynków, od którego zaczęła się zagraniczna ekspansja HENSFORT są Niemcy. W I kwartale 2022 roku sprzedaż na tym rynku wzrosła o 30%.

 

Specyfika rynku niemieckiego opiera się oczywiście na dostarczeniu produktu wysokiej jakości, ale niezwykle ważne jest również jest dbanie o relacje z klientem. Czas pandemii pokazał, że można liczyć na nas w najtrudniejszych momentach i to niewątpliwie zaprocentowało. Chcąc zdobywać nowych klientów musimy mieć reputację sprawdzonego partnera i dzięki 15 letniej obecności na rynku marki HENSFORT taki status jest możliwy – tłumaczy Ewelina Tais, kierownik działu niemieckiego w HENSFORT.  

Przez ostatni rok produkty HENSFORT eksportowane były do 9 krajów europejskich, w międzyczasie debiut na rynku amerykańskim zaliczył system HENSFORT Elegant, a aluminiowe systemy zostały zamontowane w angielskim Huddersfield będąc częścią ogromnego projektu mającego na celu rewitalizacje tego historycznego miasta. Producent już teraz zapowiada duże inwestycje na kolejnych rynkach.

Test
33 KB
Download
Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu