ThermoFibra: Technologia przyszłości wzmacniająca skrzydła okienne

Od wielu lat czołowi producenci okien próbują połączyć nowoczesny design systemu z odpowiednią wytrzymałością i parametrami termoizolacyjnymi. Przełomem na rynku jest opracowana przez firmę Deceuninck i wdrażana w systemie Elegant technologia ThermoFibra. 


Technologia ThermoFibra wzmacnia skrzydło okna za pomocą osadzonych w PVC ciągłych pasm z włókna szklanego, które zapewniają oknom niesamowitą stabilność i najwyższe wartości izolacyjności termicznej. Po raz pierwszy technologia wprowadzona została do rewolucyjnego systemu okien PVC Elegant , którego smukłość i design cieszą się niezwykłą popularnością wśród europejskich inwestorów  i ekspertów.

Technologia ThermoFibra polepsza parametry termiczne okna, które znacznie wpływają na oszczędności oraz ograniczenie emisji CO2. Wyjątkowy design systemu Elegant może być realizowany w dużych rozmiarach konstrukcji bez obniżania jego parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku profili standardowych, wzmacnianych stalą. Redukcja wagi umożliwia projektowanie okien z większymi przeszkleniami przez co więcej naturalnego światła dostaje się do naszych domów (link przeszklenia, a straty ciepła). Brak stali dodatkowo redukuje efekt tzw. mostków termicznych, co jest niezwykle ważne przy montażu okien . Cały materiał, z którego zbudowana jest ThermoFibra nadaje się do recyklingu.


Unikatowa technologia ThermoFibra została szybko zauważona przez specjalistów zdobywając m.in. prestiżową nagrodę Top Builder 2020 w kategorii Nowość i Innowacja.

Źródło: materiały prasowe Deceuninck

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu