HENSFORT TOP 10 - Najważniejsze wydarzenia 2019 roku

Powoli czas pożegnać rok 2019, który w pamięci wielu polskich producentów stolarki okienno-drzwiowej zapisze się jako niezwykle intensywny. Dla producenta energooszczędnych okien, firmy HENSFORT był to również okres pełen wyzwań i strategicznych decyzji. Poniżej przedstawiamy listę 10 najważniejszych wydarzeń w działalności przemyskiej firmy w 2019 roku. 

 

1. HENSFORT realizuje projekt badawczo - rozwojowy o wartości 14 mln złotych

W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, firma HENSFORT realizuje projekt wdrożenia autorskiej technologii produkcji stolarki otworowej wyposażonej w nowatorski układ chłodzenia.  W celu prowadzenia badań firma podjęła decyzję o wybudowaniu trzeciej hali produkcyjnej, która została ukończona w listopadzie.

 

2. Premiera systemu HENSFORT Elegant

HENSFORT Elegant to nowoczesny i przełomowy system okien PVC, w którym główną rolę odgrywa smukły design oraz bardzo dobre wartości termoizolacyjne. W lutym HENSFORT zaprezentował go na targach Made Expo , a następnie w Paryżu podczas BATIMAT.  W listopadowy Black Friday system dołączył do stałej oferty produktowej firmy.

3. HENSFORT na targach Made Expo w Mediolanie

100 tysięcy odwiedzających oraz 900 wystawców obecnych na największych targach budowlanych we Włoszech. Dla firmy HENSFORT targi były okazją do pogłębienia relacji z partnerami handlowymi oraz do oficjalnej premiery systemu HENSFORT Elegant.

4. Rosnąca sprzedaż aluminium w HENSFORT

W 2019 roku znacząco zmieniły się proporcje sprzedażowe dla systemów aluminiowych w stosunku do systemów PVC. W przypadku firmy HENSFORT aluminium stanowi już 30% struktury sprzedażowej. 

5. HENSFORT na targach Batimat w Paryżu

Targi BATIMAT odbywające się w Paryżu były dla firmy HENSFORT doskonałą okazją do dialogu z partnerami oraz budowania fundamentów owocnej współpracy na francuskim rynku w przyszłości. Odwiedzający stoisko HENSFORT mogli zapoznać się m.in. z dedykowanym na rynek francuski systemem Monoblock oraz na żywo przekonać się o unikatowych wartościach systemu HENSFORT Elegant, który w wersji zlicowanej stanowi wizualną alternatywę dla okien aluminiowych.

6.    HENSFORT uczestnikiem Regatta Build Cup

W dniach 31 sierpnia - 7 września 2019 odbyła się XII edycja mistrzostw polski branży budowlanej w żeglarstwie morskim – Regatta Build Cup. W tym roku uczestnicy rywalizowali na archipelagu wysp Kornaty w północnej Dalmacji. Wśród 35 jednostek biorących udział w wydarzeniu do rywalizacji po raz pierwszy w historii przystąpiła załoga HENSFORT zajmując finalnie 6 miejsce

7. HENSFORT coraz mocniejszy w krajach Beneluxu

Kończący się rok przyniósł nowe wyzwania dla branży stolarki otworowej. Coraz mocniejsza pozycja polskich producentów sprawia, że konkurencja w Europie znacząco wzrosła i wymaga poszerzenia rynków zbytu o kolejne kraje. W przypadku producenta energooszczędnych okien, firmy HENSFORT intensyfikacja działań sprzedażowych nastąpiła w Belgii i Holandii.

8. Przemyśl i HENSFORT we wspólnym filmie reklamowym.

Film zatytułowany „Make yourself at home” (Poczuj się jak u siebie w domu) zrealizowany przez producenta energooszczędnych okien, promował miasto i firmę na arenie międzynarodowej – m.in. podczas targów w Paryżu, a wkrótce wyświetlany będzie na targach w Poznaniu, Norymberdze i Lwowie. Emisja filmu znacząco przyczyniła się do turystycznej promocji regionu w Polsce i Europie, i podkreśliła rolę firmy w kształtowaniu lokalnej społeczności.

9. Intensywne zaangażowanie społeczne

HENSFORT był partnerem strategicznym przemyskiego dnia dziecka, na którym obecna była piłkarska Reprezentacja Artystów Polskich  oraz międzynarodowego turnieju piłki nożnej Twierdza Przemyśl. Firma udzieliła wsparcia dla reaktywowanego klubu futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears , ambitnych biegaczy z drużyny Enjoy by sport oraz rowerzystów downhilowych Metod Mates. W lutym na legendarnym kompleksie Camp Nou rozegrany został mecz pomiędzy zespołami UKS Orlik HENSFORT i FC Barceloną roczników 2009 . Dzięki pomocy finansowej firmy HENSFORT  przemyskie Orliki miały również możliwość rywalizować z europejskimi drużynami na turniejach we LwowieOdessie i Kijowie. 

10. Rok nagród i wyróżnień

Rok 2019 był rokiem, w którym firma HENSFORT za swą działalność i produkty była wielokrotnie nagradzana. Wśród wyróżnień znalazły się m.in.: Gazela Biznesu , rekomendacja miesięcznika Stolarka VIP , nagroda Red Dot Award oraz Top Builder dla profilu Elegant. W lutym dwutygodnik FORBES przyznał firmie prestiżowy tytuł Diamentu Forbesa.

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu