Centrum symulacji medycznej w Sanoku

Głównym celem projektu nowego Centrum prowadzonym przez PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku jest wsparcie dla studentów kierunków pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego oraz wsparcie dla studentów kierunku mechanika i budowa maszyn poprzez wyposażenie pracowni i laboratoriów. Dodatkowo, Instytut Techniczny zostanie wzbogacony o nowoczesne narzędzia pomiarowe i analityczne umożliwiające dostosowanie programu nauczania do współczesnych wymogów rynku pracy i oczekiwań regionalnych pracodawców. Powstała infrastruktura będzie służyła co najmniej 3 grupom beneficjentów: studentom, pracownikom naukowo-dydaktycznym oraz pośrednio przedsiębiorcom. Otwarcie Centrum planowane jest na końcówkę 2021 roku, zakończone zostały natomiast pracę przy budowie elewacji głównej. 

 

Był to jeden z najbardziej wymagających i angażujących projektów z jakimi przyszło nam się w ostatnich latach mierzyć. Do wykonania elewacji szklanej użyto systemu słupowo-ryglowego Aluprof MB-SR 50N efekt, a do wykonania elewacji wentylowanej zastosowano płyty HPL Firmy Trespa na podkonstrukcji Firmy BSP. Po raz pierwszy wykorzystaliśmy również nasz nowoczesny wózek gąsienicowy z żurawiem, który pełnił niebagatelną rolę przy procesie montażu elementów szklanych – tłumaczy Maciej Hejnosz, kierownik działu aluminium HENSFORT. 

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu