Skuteczna wymiana powietrza dzięki nawiewnikom

Budując nowoczesny i energooszczędny dom musimy pamiętać o zapewnieniu mu optymalnej ilości świeżego powietrza. Z powodu panującego w Polsce klimatu, wielu inwestorów skupia się na szczelności domów, które niestety nie pozwalają na pełną i samoczynną wentylację. Jak zapewnić domom i mieszkaniom optymalny przepływ powietrza? jak zapewnić użytkownikom budynku dobre samopoczucie? Najlepszym rozwiązaniem są nawiewniki rekuperujące powietrze.

Nawiewniki okienne


Nawiewniki okienne są prostymi urządzeniami odpowiedzialnym za doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń. Nawiewniki montuje się zazwyczaj w górnej części okna lub ościeżnicy albo w kasecie rolety zewnętrznej. Najlepsze ekipy montażowe mogą zainstalować je zarówno w nowych jak i użytkowanych oknach PVC i aluminium. Siłą napędową wentylacji jest różnica ciśnień, która powstaje wskutek różnic temperatury powietrza zimnego na zewnątrz i ciepłego wewnątrz domu. Dlatego możemy zaopatrzyć się w nawiewnik ciśnieniowy, który sam stabilizuje przepływ powietrza lub nawiewnik higrosterowany regulujący przepływ w zależności od wilgotności w pomieszczeniu. Możemy również sterować nawiewnikiem według własnej intuicji i decydować o ilości powietrza, które powinno przepływać przez nasze mieszkanie. 

Nawiewniki ścienne 


Nawiewniki ścienne przeznaczone są do wykorzystania zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w większych budynkach mieszkalnych. Ich zaletą jest dostarczanie świeżego powietrza przez ścianę zewnętrzną budynku bezpośrednio do pomieszczenia, Nawiewniki ścienne oferują solidne i elastyczne rozwiązania do realizacji nowoczesnych koncepcji wentylacyjnych - nie tylko dzięki przemyślanym funkcjom dodatkowym, takim jak filtry pyłków, wysoki odzysk ciepła czy usuwanie drobnych zanieczyszczeń, Nowoczesne nawiewniki ścienne automatycznie regulują temperaturę oraz wilgotność w domach, a wszystko to możemy w prosty sposób robić za pomocą aplikacji w naszym smartfonie. 

Przed decyzją o zakupie nawiewnika, skonsultuj się z wykwalifikowanymi przedstawicielami, którzy pomogą w odpowiednim wyborze i znalezieniu fachowego montażu.

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu