Jak wybrać okna do nowoczesnego domu?

Jeszcze kilkanaście lat temu własne cztery kąty były szczytem marzeń większości społeczeństwa, dostępnych było kilka modeli samochodów, a wybór produktu ze względu na design był czymś abstrakcyjnym. Dziś możliwości mamy wiele. Ogranicza nas jedynie budżet i własna wyobraźnia. Jeśli więc stawiasz fundamenty pod swoje gniazdko, albo planujesz wymianę okien w mieszkaniu, zapoznaj się z ofertą okien wykonanych na profilach INOUTIC , a dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas wybierania okien do nowoczesnego domu.


Design czy technologia?


Nowoczesne mieszkania i współczesne domy kojarzą nam się z ogromnymi przestrzeniami. Mowa tu zarówno o przestrzeni mieszkalnej, jak i możliwości zagospodarowania ścian, w tym okien. W sieci i poradnikach wnętrzarskich nie brakuje pięknych wizualizacji z oknami PVC od sufitu do podłogi. Instagramowe aranżacje również zachęcają Polaków do podobnej zabudowy domów. Nic więc dziwnego, że wielu rodaków decyduje się na takie nowoczesne rozwiązania. Już na etapie projektowym musimy jednak myśleć o tym, by okna były nie tylko stylowe i współgrały z bryłą budynku, ale także spełniały swoje funkcje. Jaki powinien być ich rozmiar? Czy zależy nam na dużej ilości światła dziennego, termoizolacji, szczelności akustycznej, unikatowym stylu, a może wszystkim jednocześnie? 

Na co zwracać uwagę w oknach?


Kupując okna, warto zwrócić uwagę również na aspekty technologiczne, które podlegają ciągłemu rozwojowi. Energooszczędne okna? Tak, one istnieją. Mówi się tak o oknach, których konstrukcja sprawia, że znacząco ograniczają straty cieplne. Samoczyszczące się szyby? Chociaż brzmi jak marzenie, na rynku istnieją technologie, które sprawiają, że krople podczas deszczu są rozbijane na powierzchni szyby, przez co okna mniej się brudzą i zapewnią nam widok bez smug. Okna w stylu eko? Firma Inoutic, jeden z wiodących europejskich producentów wysokiej jakości systemów profili PVC, w trosce o lepsze jutro, pozyskuje materiał do produkcji PVC właśnie z recyklingu. Technologia EcoPowerCore, stosowana w oknach, to ponowne wykorzystanie materiału, dzięki któremu nie marnuje się ani gram tworzywa, a powstałe profile okienne spełniają najwyższe normy jakościowe i funkcjonalne.


Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze okien do swojego domu czy mieszkania, porozmawiaj ze specjalistą. Nie zawsze to, co podoba Ci się w Internecie czy na broszurze reklamowej sprawdzi się w przypadku twojego budynku. Co więcej, nie zapominaj, że decyzja o zakupie nowych okien powinna być przemyślana i nie można jej podejmować pochopnie. To wybór na lata. Na rynku znajdziesz wiele produktów spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Do skutku szukaj produktu, który spełnia wszystkie twoje wymagania. 
 

 

źródło: www.inoutic.pl

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu