Jak przygotować okna na jesień: 8 porad

Jesień to czas, gdy przyroda zmienia się w piękne odcienie czerwieni, pomarańczy i żółci. Jednak to także czas, gdy musimy przygotować nasze domy na chłodniejsze dni i zmienne warunki pogodowe. Jednym z ważnych aspektów przygotowań do jesieni jest odpowiednie zabezpieczenie okien. W tym wpisie doradzimyCi, jak w 8 krokach sprawić, by w domu zachować ciepło i zaoszczędzić energię.

 

1. Dokładne Sprzątanie

Zanim przystąpimy do przygotowania okien na jesień, trzeba upewnić się, że są one czyste i wolne od brudu i kurzu. Oczyszczenie okien to pierwszy krok do zapewnienia, że uszczelnienia będą działały poprawnie. Pamiętajmy, aby umyć zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną stronę okien.

 2. Uszczelnienie

Starannie przyjrzyjmy się uszczelnieniom. Szukajmy ewentualnych uszkodzeń, szczelin lub luzów. . Uszczelnienia są kluczowym elementem w zapobieganiu utracie ciepła i przeciekom powietrza dlatego warto reagować na najmniejsze nawet niedoszczelnienia. 

3. Montaż Uszczelek

Jeśli odkryliśmy problemy z uszczelnieniami, warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały do naprawy, takie jak taśmy uszczelniające lub silikon. Następnie zgodnie z instrukcjami producenta, uszczelniamy wszelkie szczeliny, by  zapewnić odpowiednie izolowanie okien.

4 Przygotowanie rolet 

Jesienią dni stają się krótsze, dlatego warto zainwestować w rolety, które dodatkowo zatrzymają ciepło i zapewnią prywatność. 

5.Konserwacja ram okiennych

Upewnijmy się, że ramy okienne są w dobrym stanie. Jeśli zauważymy oznaki rdzy lub uszkodzeń, niezbędne będzie przeprowadzenie naprawy lub malowanie, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

6. Oczyszczenie parapetów

Parapety okienne to często zapomniane miejsce, które warto wyczyścić przed nadejściem jesieni. Rekomendujemy usunięcie wszelkich zbędnych przedmiotów i upewnienie się, że parapet jest czysty i suchy.

7: Przygotowanie narzędzi

Na wypadek konieczności szybkiej naprawy lub konserwacji, przygotujmy zestaw narzędzi do okien, takie jak śrubokręt, szczypce i inne niezbędne akcesoria.

8: Planowanie regularnych konserwacji 

Nie zapominajmy o regularnych kontrolach stanu okien i uszczelnienia przez całą jesień i zimę. Wczesne wykrycie problemów pozwoli na szybką interwencję i zaoszczędzi na kosztach naprawy.

Jeśli potrzebna będzie wam dodatkowa pomoc przy konserwacji okien na jesień, warto skontaktować się i skonsultować zagadnienia z wykwalifikowanymi fachowcami od serwisu okien i drzwi, 

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu