Ciepłochronne

Produkowane są ze szkła niskoemisyjnego miękkopowłokowego, które wytwarzane jest w procesie "off line" tzn. metaliczna powłoka nakładana jest na taflę poza linią produkcyjną szkła float. Wartość współczynnika emisyjności tej powłoki jest kilkakrotnie niższa niż szkła. Szyba jednokomorowa zbudowana z tego typu szkła pozwala na osiągnięcie znakomitych parametrów: wysokiej przepuszczalność światła dziennego, maksymalnie niskiego współczynnika przenikalności cieplnej U, najwyższej przejrzystości, neutralności kolorów oraz optymalnej przepuszczalności energii (szyba Effector Therm Effect z wypełnioną gazem szlachetnym przestrzenią międzyszybową (argon)) osiąga współczynnik przenikania ciepła U=1,1[W/(m2•K)].

 

Effector Therm Effect dwukomorowe

Rosnące ceny tradycyjnych nośników energii, kurczące się zasoby surowców energetycznych, ograniczenia związane z emisją szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla oraz coraz większe zagrożenie zmianami klimatycznymi wymuszają wprowadzenie efektywnych i oszczędnych technologii. Ponadto zgodnie ze znowelizowanym prawem budowlanym w 2009 roku w życie wszedł obowiązek certyfikacji energetycznej budynków (paszporty energetyczne). Dyrektywy 2009/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 16.12.2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków zobowiązuje kraje członkowskie Unii Europejskiej do aktywnej promocji poprawy standardu energetycznego budynków w obrębie państw Wspólnoty.

Stąd też nasza propozycja idąca w kierunku poprawy współczynnika przenikalności cieplnej całego budynku - szyby ciepłochronne Effector Therm Effect dwukomorowe, zbudowane są z 2 szyb z powłoką termoizolacyjną, i przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem, co pozwala na uzyskanie doskonałej równowagi pomiędzy najniższymi współczynnikami U o wartości nawet 0,6 [W/(m2 K)] a przepuszczalnością energii (g= 50) i najwyższą przejrzystością (71% przepuszczalności światła) i to przy zachowaniu neutralnych kolorów(Ra=95,7).

Szyby tego typu znajdują zastosowanie w obiektach, w których szczególnie ważne jest osiągnięcie jak najniższego współczynnika przenikalności cieplnej, zwłaszcza w domach pasywnych.

Zalety szyb ciepłochronnych Effector Therm Effect:

LEPSZY KOMFORT:

obniżenie efektu zimnej szyby,

redukcja zjawiska kondensacji pary wodnej (równoważąc temperaturę szyby z temperaturą panującą wewnątrz pomieszczenia, unika się ryzyka wystąpienia zjawiska roszenia szyby),

bardzo dobra przejrzystość i neutralna kolorystyka

Oszczędnosć energii + ochrona środowiska

niższe koszty ogrzewania,

ochrona środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Uniwersalność:

Szyby ciepłochronne Effector Therm Effect działają zarówno w lecie, ograniczając nagrzewanie pomieszczenia, jak i zimą, ograniczając utratę ciepła z pomieszczenia. Dzięki zmniejszeniu promieniowania ultrafioletowego wnikającego do wnętrza, chronimy nasze zdrowie i spowalniamy proces płowienia mebli, dywanów i zasłon.

 

Effector Therm Effect trzykomorowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszych czasów i technologii budowlanej wprowadziliśmy do naszej oferty szyby zespolone trzykomorowe - osiągając współczynnik U na poziomie 0,4 [W/(m2 K)]. Wiąże się to z dodatkową komorą w zespoleniu i aby osiągnąć taki parametr produkujemy szyby zespolone o całkowitej szerokości 58mm, z koniecznością hartowania niektórych szkieł. Hartowanie wykonujemy w technologii wykorzystującej poduszkę powietrzną, a nie tradycyjne rolki ceramiczne, dzięki czemu eliminujemy zniekształcenia szkła po obróbce termicznej. Polepszenie parametrów zwiększa wagę szyby do 40kg/m2 . Zmianie ulega również współczynnik przenikania światła Lt, który ulega pogorszeniu o około 8% w stosunku do szyb z zastosowaniem standardowych powłok niskoemisyjnych.

Szyby tego typu znajdują zastosowanie w oknach produkowanych dla domów pasywnych.

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu