Okna HENSFORT w programie "Czyste powietrze"

Smog jest jednym z najczęstszych tematów przewijających się w mediach oraz rozmowach mieszkańców miast w okresie zimowym. By pozbyć się alertów smogowych potrzebny jest szereg kompleksowych rozwiązań, które połączone w całość mogą zwalczyć problem. Bardzo ważne w tym procesie jest informowanie społeczeństwa o tym, w jaki sposób mogą przyczynić się do redukowania trującego dymu. Rządowy program „Czyste powietrze”, za jeden z elementów w tej walce obok wymiany wysoko-emisyjnych kotłów grzewczych i ociepleń budynków uznaje energooszczędne okna i drzwi. Co więcej, dofinansowuję ich wymianę!

Od kilku lat w Polsce najpopularniejszym programem dofinansowującym wymianę stolarki jest program Czyste Powietrze. Jego pierwotnym celem była walka ze smogiem, ale teraz wobec rosnących cen surowców i materiałów grzewczych wymiana stolarki może znacząco przyczynić się do zmniejszenie kosztów utrzymania domu. 

Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu: do 30, 37 lub 69 tys. zł (podstawowy, podwyższony i najwyższy poziom dofinansowania) oraz do 47 lub 79 tys. zł przy dotacji z prefinansowaniem (podwyższony i najwyższy poziom dofinansowania).

 

Jako HENSFORT od lat doradzamy naszym klientom udział w dofinansowaniu w programie Czyste Powietrze. Nasze produkty ograniczają straty ciepła, przekładając się na oszczędności w ogrzewaniu. Dodatkowo mieszkańcy miejscowości zmagających się z problemem smogu, wyposażając swoje domy w energooszczędne okna pośrednio przyczyniają się do ograniczenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń powietrza w swoich domach – tłumaczy Agnieszka Łukasiewicz, kierownik działu polskiego w firmie HENSFORT. 


Program „Czyste powietrze” realizowany przez Ministerstwo Środowiska, zachęca do działań ograniczających emisję szkodliwych zanieczyszczeń, dając możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. 

Interesuję cię zakup energooszczędnego okna w ramach programu „Czyste powietrze”? Odwiedź nasz salon lub napisz na: marketing@hensfort.pl


Więcej o programie Czyste Powietrze dowiedzieć się można na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/
Zachęcamy do uczestnictwa!  

 

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu