HENSFORT obecny na Przemyskich Targach Pracy

14 listopada 2019 roku w Przemyślu odbyła się kolejna edycja targów edukacji i pracy, których głównym organizatorem była Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu. Swoją ofertę i perspektywy dla przyszłych pracowników przedstawił producent energooszczędnych okien, firma HENSFORT.

 

Tegoroczna edycja targów odbyła się w hali Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu i zgromadziła kilkudziesięciu wystawców oraz przedstawicieli instytucji państwowych, służb mundurowych, szkół oraz firm prywatnych. 

- Dla studentów i absolwentów targi to okazja na znalezienie pracy, określenia swojej drogi zawodowej na najbliższe lata czy zdobycia rozeznania w rynku pracy. Dla przedsiębiorców są natomiast szansą na pozyskanie dobrze przygotowanej, wykwalifikowanej kadry oraz trwałego zaistnienia w świadomości akademickiej jako pracodawca. Sądząc po frekwencji mogę powiedzieć, że cel targów został osiągnięty i wspólnie pokazaliśmy, że w Przemyślu jest szansa na ambitną ścieżkę rozwoju zawodowego – mówi dr Paweł Trefler, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Stoiska wystawców w ciągu dnia odwiedziło około 400 uczniów, studentów oraz osób poszukujących pracy, a swoje wsparcie dla inicjatywy wyrazili zaproszeni goście m.in. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Sekretarz Miasta Przemyśla Dariusz Łapa, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu Agata Lach, Prezes Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Piotr Pyszczuk, Prorektor ds. rozwoju i współpracy PWSW dr Sławomir Solecki oraz Dyrektor Medyczno-Społecznego CKZiU Danuta Suchorzepka.


Uczestnicy targów mieli okazję spotkać się z przedstawicielami firmy HENSFORT, zapoznać się z zakresem działalności przedsiębiorstwa, aktualnymi ofertami pracy oraz porozmawiać o potrzebach i potencjale branży w kolejnych latach.

- Udział w targach był dla nas znakomitą szansą na zapoznanie się z programem nauczania w szkołach i uczelniach oraz priorytetów młodych ludzi, którzy już niedługo wejdą na rynek pracy. Jako firma myślimy o przyszłości  , a naszą politykę kadrową tworzymy  w taki sposób, aby łączyła ona potrzeby firmy z oczekiwaniami potencjalnych pracowników. - tłumaczy Magdalena Kopko, odpowiedzialna za procesy rekrutacyjne  w HENSFORT Sp. z o.o. 
 

Blog
Aktualności
Rzecz Gustu

Skorzystaj z oferty naszego sklepu RZECZ GUSTU i udekoruj swój dom! Sztukateria, farby, dekoracje. Z hasłem HENSFORT uzyskasz 10% zniżki na wszystkie produkty!

rzeczgustu.eu